KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Powietrze zwrotnikowe pozostanie z nami. Początek tygodnia parny, możliwe burze

Początek tygodnia parny, z możliwymi lokalnymi burzami. Początek tygodnia parny, z możliwymi lokalnymi burzami. Fot. PixaBay

Powietrze zwrotnikowe opuściło zachodnią i centralną część kraju, gdzie w strugach deszczu, pod grubymi chmurami, notujemy zaledwie kilkanaście stopni Celsjusza. Front chłodny nie przekroczy wschodniej granicy kraju, zatem u nas najbliższy czas nadal gorący i parny. Nie dajmy zaskoczyć się przelotnym deszczom i burzom, które w bliskiej obecności frontu i w chwiejnej masie powietrza tworzyć się będą przede wszystkim w godzinach popołudniowych.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie rozległy niż rozciągający się od Islandii przez Europę Środkową po południowo-wschodnią część kontynentu. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym zwrotnikowym powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1010 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (22 sierpnia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ wilgotnego i chwiejnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano zanikające mgły, a po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, zmienny. Widzialność słaba poprawiająca się do umiarkowanej i dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 sierpnia 2022) pozostaniemy pod wpływem tego samego rozległego niżu. Utrzyma się napływ wilgotnej zwrotnikowej masy powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo zanikające opady deszczu i burze, a nad ranem miejscami silne zamglenia, a nawet lokalne mgły. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność słaba i umiarkowana, nad ranem miejscami bardzo słaba. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1011 hPa, wieczorem będzie się wahać, a potem zacznie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (23 sierpnia 2022) pozostaniemy w zatoce niżowej związanej ze wspomnianym układem niskiego ciśnienia. Napływać będzie wilgotne zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne deszcze i burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?