KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia będzie deszczowy. Okresami opady będą intensywne, możliwe także burze

Weekend deszczowy i nieco chłodniejszy. Możliwe burze. Weekend deszczowy i nieco chłodniejszy. Możliwe burze. Źródło: Ventusky

Wraz z początkiem drugiej połowy tygodnia nad Polskę od Sudetów począwszy wkracza chłodny front atmosferyczny z opadami przelotnymi i burzami. Nad województwo podkarpackie dotrze on u schyłku doby, późnym wieczorem. Przejaśniać zacznie się dopiero około południa w piątek, druga część dnia zapowiada się całkiem przyjemna. Niestety jednak okres dobrej pogody nie potrwa nawet dobę. W sobotę - szczególnie od popołudnia - spodziewamy się kolejnych opadów oraz burz. W niedzielę chmur kłębiasto-deszczowych także nie zabraknie. Ciśnienie będzie się wahać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (8/9 września 2022) będziemy pod wpływem rozległego niżu znad Anglii i ośrodka wtórnego przemieszczającego się z zachodu ku centrum naszego kraju. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, dopiero nad ranem napływać zacznie nieco chłodniejsze, polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, początkowo niewykluczona burza. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1012 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (9 września 2022) początkowo pozostaniemy jeszcze pod wpływem niżu znad Anglii i odchodzącego na północny wschód chłodnego frontu atmosferycznego, około południa natomiast sięgnie nas słaby klin wyżu znad Pirenejów. Napływać będzie polarno-morskie powietrze z zachodu. Rano zachmurzenie całkowite i opady deszczu, przed południem zanik opadów, a następnie postępujące od południowego zachodu liczne przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, rano będzie wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 września 2022) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego klina wyżu znad Pirenejów. Napływać będzie wilgotne polarno-morskie stare powietrze. Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra stopniowo pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (10 września 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Tatr nad Ukrainę i związanego z nim frontu zokludowanego. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże i całkowite, tylko rano możliwe przejaśnienia. Potem przelotne opady deszczu i burze, miejscami gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana, przejściowo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 września 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Środkowej z ośrodkiem wtórnym nad Ukrainą oraz w strefie frontu okluzji. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (11 września 2022) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Europy Środkowo-Wschodniej. Napływać będzie przetransformowane i niestabilne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?