KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia z fatalną pogodą. Będzie deszczowo, wietrznie i chłodno

W poniedziałek brzydko i wietrznie. Poprawy pogody spodziewajmy się w środku tygodnia. W poniedziałek brzydko i wietrznie. Poprawy pogody spodziewajmy się w środku tygodnia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Półrocze chłodne rozpoczęło się dość silną cyrkulacją zachodnią, ośrodek niżowy odchodzi na wschód, ale poniedziałek zapowiada się wciąż nieprzyjemnie. W kolejnych dniach prąd strumieniowy osłabnie i rozbuduje się wyż, wskutek czego pogoda znacznie się poprawi, lecz musimy na to poczekać do połowy tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 października 2022) będziemy pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, tylko wieczorem możliwe krótkotrwałe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w trakcie opadów przelotnych lekko porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 października 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z frontem zokludowanym. Napływać będzie chłodne i wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 października) będziemy pod wpływem wypełniającego się niżu znad Rosji, w strefie frontu okluzji, w cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem słabnący, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (4 października 2022) początkowo pozostaniemy pod wpływem wypełniającego się niżu znad Rosji i odchodzącego na wschód frontu okluzji, potem jednak dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Czech nad Słowację. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w godzinach popołudniowych oraz pod wieczór. Początkowo słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne do południa niekorzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?