KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia znacznie chłodniej. W środę popada, czwartek słoneczny i suchy

W środę przelotne deszcze, czwartek słoneczny i suchy. Będzie chłodniej. W środę przelotne deszcze, czwartek słoneczny i suchy. Będzie chłodniej. Fot. PixaBay

Przejście frontu chłodnego objawi się opadami deszczu, wzrostem zachmurzenia i spadkiem temperatury, który wynikać będzie z napływu chłodnego powietrza z północnego zachodu. W najbliższych dniach czeka nas pierwszy tej jesieni przymrozek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (18/19 października 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym nad ranem napłynie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu.  Wczesnym wieczorem zachmurzenie małe, potem szybko wzrośnie do dużego i całkowitego. W połowie nocy i nad ranem opady deszczu, przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, nad ranem skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (19 października 2022) będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje wtórny chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim, a wieczorem napłynie jeszcze chłodniejsze, arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem stopniowo słabnący, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 października 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Danii przez Bałtyk Południowy nad centralną Polskę. Będziemy w chłodnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni, nad ranem przejściowo możliwa cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1027 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (20 października 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad środkowej Polski przez wschód kraju nad zachodnią Ukrainę. Pozostaniemy w chłodnym arktycznym powietrzu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1028 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?