KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ciepłe noce, pochmurne dni. Prognoza na poniedziałek i wtorek

Początek tygodnia pochmurny, okresami popada. Dość ciepło, szczególnie nocami. Początek tygodnia pochmurny, okresami popada. Dość ciepło, szczególnie nocami. Fot. PixaBay

Trwa okres z cyrkulacją strefową, najbliższe dni zapowiadają się dość ciepło, bo temperatury nocami nie spadną poniżej 10°C, ale za to będzie sporo chmur, okresami popada deszcz. Więcej słońca od środy.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 października 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się nad Rumunię. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 października 2022) dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Morza Północnego. Z zachodu na wschód przewędruje mało aktywny ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, około południa lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 października 2022) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Szwecję, a od zachodu nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w przetransformowanym zwrotnikowym powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i całkowitego. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1017 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (25 października 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Szwecji i związanego z nim frontu chłodnego. Napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1018 hPa i zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?