KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najpierw sporo chmur, potem liczne rozpogodzenia. Prognoza pogody na środę i czwartek

W środę do 16°C, czwartek nieco chłodniejszy. Wiatr słaby. W środę do 16°C, czwartek nieco chłodniejszy. Wiatr słaby. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pozostajemy w obszarze antycyklonu, lecz chmur przybywa, rozpogodzeń spodziewajmy się w czwartek, gdy wyż przejściowo odnowi się i z zachodu na wschód przez Karpaty przewędruje nowy ośrodek wysokiego ciśnienia. Za wspomniane rozpogodzenia zapłacimy chłodniejszą nocą, ale po niej nastąpi wzrost temperatury do około 14°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (1/2 listopada 2022) pogodę kształtować będzie rozległy wyż rozciągający się od Półwyspu Iberyjskiego po Morze Czarne. Napływać będzie powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (2 listopada 2022) będziemy pod wpływem wyżu znad Alp. Utrzyma się napływ ciepłego polarno-morskiego powietrza. Rano zachmurzenie duże, potem małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, przez większość dnia będzie bez większych zmian, późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (2/3 listopada 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Alp nad Słowację. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, dopiero nad ranem rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, wieczorem będzie wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (3 listopada 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który odsunie się znad Słowacji na Ukrainę. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, rano okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?