KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi gwałtowny atak zimy. Weekend przyniesie śnieżyce, od niedzieli całodobowe mrozy

Pod koniec tygodnia zima zaatakuje z impetem. Nadchodzą intensywne opady śniegu. Pod koniec tygodnia zima zaatakuje z impetem. Nadchodzą intensywne opady śniegu. Fot. KrosnoCity.pl

Powietrze arktyczne dotarło już do części kraju, a zanim bieżący tydzień dobiegnie końca napłynie już nad całą Polskę. Dostaniemy się ponadto pod wpływ aktywnego niżu uformowanego w strefie znacznego kontrastu termicznego nad Adriatykiem, spodziewajmy się więc intensywnych opadów śniegu podczas jego wędrówki przez Bałkany nad Europę Wschodnią. Przy okresami porywistym wietrze w niedzielę mogą występować także zawieje i zamiecie śnieżne. Pokrywa śnieżna utrzyma się w nadchodzącym tygodniu, a do tego w przypadku nocnych rozpogodzeń spodziewać się możemy srogiego mrozu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (8/9 grudnia 2022) będziemy w zasięgu rozległego niżu rozciągającego się od Europy Południowo-Zachodniej po Skandynawię i Europę Środkową, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (9 grudnia 2022) dostaniemy się pod wpływ aktywnego wtórnego niżu przemieszczającego się znad Austrii nad Karpaty. Pozostaniemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu opady deszczu, przejściowo deszczu ze śniegiem, pod wieczór o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, pod wieczór przejściowo spadająca do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 grudnia 2022) pogodę kształtować będzie ten sam niż z frontem atmosferycznym, odchodzący na Ukrainę. Napływać będzie przetransformowane polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, nad ranem deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1002 hPa, wieczorem będzie spadać, a w drugiej połowie nocy wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (10 grudnia 2022) będziemy pod wpływem rozległego niżu i odchodzącego na wschód wtórnego ośrodka znad Ukrainy. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady mżawki i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1006 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 grudnia 2022) dostaniemy się pod wpływ aktywnego niżu przemieszczającego się znad Adriatyku nad Bałkany. Napływać zacznie chłodne powietrze arktyczne z północnego wschodu. Zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, nad ranem o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (11 grudnia 2022) dostaniemy się pod wpływ aktywnego niżu przemieszczającego się znad Rumunii nad Ukrainę. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, rano także silnym. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, dopiero pod wieczór słabnący, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 999 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?