KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zimy ciąg dalszy, opady śniegu ustąpią we wtorek. Mróz trzymać będzie nieustannie

Poniedziałek pochmurny z opadami śniegu, a we wtorek wreszcie wyjrzy słońce. Mroźno. Poniedziałek pochmurny z opadami śniegu, a we wtorek wreszcie wyjrzy słońce. Mroźno. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Największe śnieżyce mamy za sobą, lecz to dopiero początek ataku zimy - wygląda na to, że cała druga dekada grudnia będzie mroźna. Opady śniegu utrzymają się w poniedziałek, a dopiero we wtorek ustąpią. Na początku tygodnia mróz będzie całodobowy, ale jeszcze nie tak srogi, jak w kolejnych dniach.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 grudnia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Wschodniej wraz z frontem okluzji. Napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 grudnia 2022) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Białorusi, w strefie frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie mroźne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1007 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 grudnia 2022) będziemy w tylnej części niżu przemieszczającego się znad Białorusi nad Estonię, w cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej. Napływać będzie mroźne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (13 grudnia 2022) początkowo będziemy jeszcze pod wpływem niżu odchodzącego nad Zatokę Fińską, potem jednak dosięgnie nas słaby wyż przemieszczający się znad Węgier nad Rumunię. Napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Rano zachmurzenie duże i zanikające opady śniegu, potem liczne przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zachodni, pod wieczór zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1015 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?