KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zima już się wycofuje, nie dotrwa z nami do Świąt. Początek tygodnia jeszcze mroźny i wietrzny

Poniedziałek mroźny, ale słoneczny. Początek tygodnia z porywistym wiatrem. Poniedziałek mroźny, ale słoneczny. Początek tygodnia z porywistym wiatrem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż o wysokim ciśnieniu przemieszcza się właśnie przez wschodnią Polską, jutro będzie już nad Ukrainą. W atmosferze widać wyraźnie, że odbudowie ulega cyrkulacją strefową, a to oznacza, że kres zimowej aury jest blisko. Początek tygodnia będzie mroźny, pierwsze jego godziny nawet bardzo, potem coraz cieplej, ale do wtorku włącznie jeszcze poniżej 0°C. Uważajmy na silny i porywisty wiatr.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 grudnia 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieszczać się będzie znad Bieszczad nad Ukrainę. Napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -17°C do -16°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1041 hPa, wieczorem będzie jeszcze powoli wzrastać, potem jednak zacznie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 grudnia 2022) dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu znad Atlantyku. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze, ale wciąż mroźne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1036 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 grudnia 2022) pozostaniemy pod wpływem głębokiego niżu znad północnego Atlantyku.  Nad ranem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w mroźnym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1030 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (20 grudnia 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad północnego Atlantyku, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, późnym popołudniem przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?