KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend będzie wietrzny. W piątek ciepło, nawet do 13°C, sobota i niedziela chłodne

W piątek i sobotę okresami wietrznie. Początek weekendu ciepły, potem ochłodzenie, okresami popada. W piątek i sobotę okresami wietrznie. Początek weekendu ciepły, potem ochłodzenie, okresami popada. Źródło: Ventusky

Środek tygodnia jest dosyć ciepły, w piątek spodziewamy się jeszcze wyższych temperatur. Wczesnym popołudniem przy dość porywistym, południowym wietrze termometry wskażą prawie 13°C. W połowie nocy nasunie się front chłodny, a w sobotę nad ranem zokludowany - tak naprawdę to za tym drugim znacząco ochłodzi się, a wiatr skręci na północno-zachodni. Ponowny skręt wiatru na południowy przewiduje się w niedzielę pod koniec doby, gdy od zachodu nasuwać się zacznie kolejny niż z frontami atmosferycznymi.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (9/10 marca 2023) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Atlantyku przez południową Anglię nad Morze Północne. Z południa na północ przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w drugiej połowie nocy. Wieczorem słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1003 hPa, początkowo będzie stabilne, potem zacznie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (10 marca 2023) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Niemcy. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, około południa dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 997 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 marca 2023) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który przewędruje nad północną Polskę, wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. Będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, nad ranem skręcający na zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 992 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (11 marca 2023) będziemy pod wpływem tego samego, pogłębiającego się niżu, który przemieszczać się będzie przez kraje bałtyckie. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje front zokludowany, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 996 hPa i będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 marca 2023) znajdziemy się w tylnej części niżu odsuwającego się nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność bardzo dobra, nad ranem w opadach przelotnych pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1009 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (12 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Bałkanów. Napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, północno-zachodni, potem słabnący i skręcający na południowy. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?