KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spadek ciśnienia, kolejny niż i wichura. Prognoza na początek tygodnia

Poniedziałek i wtorek z porywistym wiatrem. Ciśnienie spadnie. Poniedziałek i wtorek z porywistym wiatrem. Ciśnienie spadnie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Koniec tygodnia mija nam przy słabnącym wietrze i nasuwającym się od zachodu ciepłym frontem atmosferycznym. Poniedziałek i wtorek przyniosą zmiany w pogodzie. Wraz z przebudową pola ciśnienia nad Polską wzrośnie gradient baryczny, co wpłynie na ponowne nasilanie się wiatru z każdą kolejną godziną. Warunki biometeorologiczne, ze względu na spadek ciśnienia oraz oddziaływanie wiatru fenowego ulegną pogorszeniu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 marca 2023) pogodę zacznie kształtować niż znad północnego Atlantyku. Nad ranem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Wieczorem zachmurzenie małe, potem od zachodu szybki wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (13 marca 2023) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Szkocji. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 marca 2023) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu, który przewędruje nad Morze Północne. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości dochodzącej do 40 km/h, porywisty, w porywach do 80 km/h, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (14 marca 2023) nadal będziemy w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się nad Skandynawię. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr rano silny i porywisty, o średniej prędkości do 45 km/h, porywisty, w porywach do 80 km/h, około południa zacznie słabnąć. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 999 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?