KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia jeszcze cieplej, ale zachmurzenie wzrośnie. Możliwy przelotny deszcz

W poniedziałek i wtorek ciepło, ale bardziej wilgotno. Zachmurzenie wzrośnie i przelotnie popada. W poniedziałek i wtorek ciepło, ale bardziej wilgotno. Zachmurzenie wzrośnie i przelotnie popada. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Na początku tygodnia dostaniemy się pod wpływ niżu, a suchy wyż zacznie słabnąć, aż w końcu odsunie się nad Azję. Spodziewajmy się wzrostu zachmurzenia, gdzieniegdzie możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Będzie za to jeszcze cieplej - w poniedziałek po południu do 15°C, dobę później tylko ciut chłodniej, noce również z wyższą temperaturą.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 marca 2023) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1019 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 marca 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii, a od zachodu nasuwać się zacznie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, południowy, w drugiej połowie dnia skręcający na zachodni, przejściowo północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 marca 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Północnej, w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie 1017 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (21 marca 2023) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z rozmywającym się chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w napływającym z zachodu powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?