KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napływ powietrza arktycznego, śnieg i przymrozki. Prognoza na poniedziałek i wtorek

Początek z przelotnymi opadami śniegu. Od poniedziałku wieczór przymrozki. Początek z przelotnymi opadami śniegu. Od poniedziałku wieczór przymrozki.

W niedzielę wieczorem już do całej Polski napłynęło chłodne powietrze z północy. Przed nami dni z przymrozkami oraz przelotnymi opadami śniegu. W połowie tygodnia pole ciśnienia przebuduje się na tyle, że zimne powietrze ulegnie ogrzaniu w umiarkowanych szerokościach geograficznych, co uchroni nas przed zimową Wielkanocą, ale nie będzie to też poprawa pogody, na jaką tak naprawdę czekamy.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 kwietnia 2023) pogodę kształtować będzie niż znad Ukrainy wraz z frontem okluzji. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite i opady - początkowo deszczu, potem deszczu ze śniegiem, a nad ranem śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1017 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 kwietnia 2023) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Ukrainy i odchodzącego na południe frontu okluzji. Z północy napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 kwietnia 2023) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Norwegii. Z północny napływać będzie chłodne arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra, w opadach przelotnych pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (4 kwietnia 2023) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Skandynawii. Z północy napływac będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Widzialność dobra i bardzo dobra, tylko w opadach przelotnych spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?