KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ostrzeżenia IMGW przed intensywnym deszczem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego przed intensywnymi opadami deszczu. Alerty obowiązują od wczesnego po południa we wtorek do środy.

REKLAMA


Pierwsze ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu obejmuje powiaty dębicki, jasielski, kolbuszowski, miasto Krosno, krośnieński, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, stalowowolski, strzyżowski, miasto Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Na tym obszarze, jak wynika z ostrzeżenie, prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym.

- We wtorek możliwe również burze. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm - można przeczytać w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15 we wtorek do godz. 13 w środę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.

Drugie ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu obejmuje powiaty brzozowski, leski, leżajski, łańcucki, przeworski, rzeszowski, miasto Rzeszów i sanocki.

W tym powiatach prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, lokalnie możliwe są również burze. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm

Ten alert ważny jest od wtorku od godz. 17 do środy do godz. 15. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 75 proc.

  • autor: Wojciech Huk, (PAP)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?