KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia zimno i deszczowo. Ocieplenie i poprawa pogody przed weekendem

W środku tygodnia będzie pochmurno, deszczowo i zimno. W środku tygodnia będzie pochmurno, deszczowo i zimno. Źródło: Ventusky

Z południa nasuwają się chmury deszczowego niżu znad Włoch i jego frontów atmosferycznych, które zepsują nam pogodę w połowie tygodnia. Oczekujmy pochmurnej aury, deszcz niekiedy będzie intensywny, a w środę z każdą godziną zacznie się robić coraz chłodniej. W czwartek nie dość, że mokro, to jeszcze zimno. Bądźmy jednak cierpliwi, bo pod koniec tygodnia z południowego wschodu napłynie wilgotne powietrze o wysokiej temperaturze i poczujemy podmuch lata. Czeka nas zatem pogodowa huśtawka.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (16/17 maja 2023) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Włoch. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1011 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (17 maja 2023) będziemy pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od Skandynawii przez Europę Środkową po Włochy. Znajdziemy się w strefie pofalowanego frontu chłodnego, w wilgotnym powietrzu polarno-morskim: początkowo cieplejszym, potem w chłodniejszym. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 maja 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Z północnego zachodu napływać będzie wilgotne i coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (18 maja 2023) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu rozciągającego się od Morza Białego po Morze Śródziemne, w strefie oddziaływania frontu chłodnego. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?