KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia nadal gorąco i parno. Popołudniami spodziewajmy się burz

W połowie tygodnia parno i gorąco. Popołudniami wystąpią burze. W połowie tygodnia parno i gorąco. Popołudniami wystąpią burze. Fot. archiwum

Do naszego kraju dotarło powietrze zwrotnikowe, w wielu miejscach w kraju temperatura przekracza 30°C. U nas wprawdzie nie, ale i tak niektórym zaczyna być już zbyt ciepło. Początek astronomicznego i kalendarzowego lata zapowiada się gorąco, ale i burzowo. Chmury kłębiasto-deszczowe tworzyć się będą szczególnie po południu. Czwartek podobny, w dodatku zrobi się jeszcze bardziej parno. Gorąca aura utrzyma się do piątku włącznie. Weekend przyniesie ochłodzenie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (20/21 czerwca 2023) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (21 czerwca 2023) pogodę kształtować będzie płytki niż wtórny znad Bałtyku Południowego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 czerwca 2023) znajdziemy się w ciepłym wycinku oddziaływania niżu wtórnego znad Bałtyku związanego z rozległym układem niskiego ciśnienia znad północnego Atlantyku. Napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwy przelotny deszcz i burza. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (22 czerwca 2023) będziemy w zatoce niżu znad Atlantyku, w gorącym, wilgotnym i niestabilnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, w czasie burz przejściowo porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?