KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Front atmosferyczny przyniesie burze. Najgroźniejsze zjawiska możliwe we wtorek

Początek tygodnia jeszcze gorący, ale zacznie nasuwać się front chłodny z burzami. Początek tygodnia jeszcze gorący, ale zacznie nasuwać się front chłodny z burzami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po niedzielnym napływie powietrza zwrotnikowego do Polski zbliży się front atmosferyczny z chłodniejszym powiewem Atlantyku. Zanim jednak dojdzie do znacznego spadku temperatury przetoczą się kolejne burze. Lokalnie zjawiskom tym - zwłaszcza w godzinach popołudniowych i przede wszystkim we wtorek - towarzyszyć będzie opad gradu i intensywny deszcz.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 lipca 2023) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Danii. Z południa napływać będzie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 lipca 2023) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się nad Szwecję. Pozostaniemy w gorącej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1012 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 lipca 2023) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Skandynawii wraz z linią zbieżności. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo wieczorem porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1004 hPa i będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (25 lipca 2023) będziemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, a z zachodu nasunie się związany z nim aktywny chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i bardzo niestabilnym powietrzu zwrotnikowym. Początkowo zachmurzenie umiarkowane, po południu duże i całkowite. Opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne, z gradem. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, w czasie burz lokalnie silny i porywisty, w porywach do 80 km/h, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa, przez większość dnia będzie spadać, a po południu wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?