KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek parno i do 28°C. We wtorek upalnie, nawet 32°C, ale z niższą wilgotnością

Początek tygodnia jeszcze z męczącym tropikalnym powietrzem. Ochłodzenie przyjdzie w środę. Początek tygodnia jeszcze z męczącym tropikalnym powietrzem. Ochłodzenie przyjdzie w środę. Fot. PixaBay

Pomorze wraz z całą zachodnią Polską są już w chłodnym powietrzu polarno-morskim, falujący front atmosferyczny jednak wciąż jest nad Polską, a wschodnia część kraju znajduje się po jego wschodniej stronie, gdzie nadal obecny jest tropikalny żar i napływ powietrza zwrotnikowego. Front ciepły oddzielający te obszary rozciąga się od czeskich Moraw i Sudetów Wschodnich przez Śląsk, centrum Polski i dalej po Podlasie. Z upływem dnia chmury Cumulus i Stratocumulus na obszarze powiatu krośnieńskiego zaczną się dezintegrować, nasłonecznienie sprawi, zrobi się gorąco, ale niestety również parno. We wtorek temperatura jeszcze wyższa, ponad 31°C, ale za to z niższą wilgotnością względną. Wieczór może być burzowy i będzie to zapowiedzią wyczekiwanego przez wielu ochłodzenia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 sierpnia 2023) znajdziemy się pod wpływem płytkiego niżu wchodzącego znad wschodnich Czech nad Śląsk, rano docierającego nad Kielecczyznę. Nad ranem przewędruje zatoka niżowa z linią zbieżności. Napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni, nad ranem skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie się wahać, a w drugiej powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (28 sierpnia 2023) pogodę kształtować będzie niż rozciągający się od Skandynawii przez Europę Środkową po Morze Śródziemne. Napływać będzie gorące i wilgotne, a co za tym idzie parne powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie duże, potem na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1009 hPa, rano będzie powoli wzrastać, lecz już przed południem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 sierpnia 2023) dostaniemy się pod wpływ aktywnego, wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia wkraczającego znad Austrii nad wschodnie Czechy. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego i wilgotnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa i będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (29 sierpnia 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Zaolzia przez południową Polskę nad centrum naszego kraju. Napłynie upalne i suche powietrze zwrotnikowe z południowego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, dopiero późnym popołudniem wzrost zachmurzenia do dużego. Pod wieczór możliwa burza. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano wschodni, potem z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1003 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?