KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi silny wyż i babie lato. To będzie słoneczny, suchy i ciepły tydzień

Wyż, słońce, korzystny biomet i coraz wyższe temperatury. Taki będzie nadchodzący tydzień. Wyż, słońce, korzystny biomet i coraz wyższe temperatury. Taki będzie nadchodzący tydzień. Fot. PixaBay

Polska dostaje się pod wpływ silnego i stabilnego wyżu o już jesiennych parametrach, zwłaszcza ciśnieniu osiągającym 1030 hPa, którego w naszych szerokościach geograficznych nie notuje się latem. W jego obrębie panować będzie słoneczna aura, chmur będzie bardzo niewiele, wskutek czego wrześniowe słońce w najbliższych dniach podgrzeje powietrze na tyle, że w drugiej połowie tygodnia temperatury maksymalne przekroczą 25°C. Najbliższe dni jeszcze nie tak ciepłe (a noc z poniedziałku na wtorek wręcz chłodnawa), ale mimo to na ogół przyjemne. Popołudniami temperatura wyraźnie przekraczać będzie 20°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 września 2023) dostaniemy się pod wpływ silnego wyżu znad Niemiec. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (4 września 2023) pogodę kształtować będzie silny i stabilny wyż przemieszczający się znad wschodnich Niemiec nad zachodnią Polskę. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1027 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 września 2023) pozostaniemy pod wpływem silnego i stabilnego wyżu przemieszczającego się znad zachodniej nad południowo-wschodnią Polskę. Nadal utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem silne zamglenia, a lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność bardzo dobra nad ranem pogarszająca się do słabej, miejscami przejściowo do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (5 września 2023) wpływ na pogodę w dalszym ciągu mieć będzie stabilny wyż odchodzący znad południowo-wschodniej Polski nad Ukrainę. Będziemy w polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, pod wieczór bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra, jedynie rano w zamgleniach umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1027 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?