KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Silny wyż utrzyma się jeszcze przez tydzień. W najbliższych dniach ciąg dalszy babiego lata

Babie lato zadomowiło się na dobre, najbliższe dni pogodne, wyżowe i komfortowe termicznie. Babie lato zadomowiło się na dobre, najbliższe dni pogodne, wyżowe i komfortowe termicznie. Źródło: Ventusky

Mamy podręcznikowy przykład tzw. „babiego lata”, czyli okresu z pogodą kształtowaną przez stabilny, jesienny, ale ciepły wyż obejmujący Europę Środkową. W związku z małą ilością chmur nasłonecznienie ogrzewa powietrze płynące wokół tego antycyklonu do dwudziestu kilku stopni w godzinach okołopołudniowych, noce wprawdzie będą chłodniejsze, ale to też typowa cecha pogody w opisywanych warunkach synoptycznych. W kolejnych dniach nadal królować będzie słońce, z towarzyszącym mu słabym wiatrem wiejącym przeważnie z kierunków wschodnich. Piękna, wyżowa pogoda utrzyma się nie tylko do końca bieżącego tygodnia, ale i przez część przyszłego.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (5/6 września 2023) pogodę kształtować będzie stabilny wyż znad zachodniej Ukrainy. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, jedynie przejściowo nad ranem umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1026 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (6 września 2023) pozostaniemy w zasięgu tego samego, stabilnego wyżu znad zachodniej Ukrainy. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, pod wieczór bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1025 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (6/7 września 2023) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego wyżu obejmującego całą Europę Środkową z centrum nad Morzem Bałtyckim. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, jedynie nad ranem krótkotrwały spadek widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (7 września 2023) pogodę kształtować będzie ten sam silny i stabilny wyż, który przemieści się znad Bałtyku nad Litwę. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1027 hPa, rano będzie jeszcze powoli wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?