KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa jeszcze gorąca i słoneczna. W czwartek przewędruje front chłodny z deszczem

Środa jeszcze gorąca i sucha, ale w połowie tygodnia ochłodzi się i przelotnie popada deszcz. Środa jeszcze gorąca i sucha, ale w połowie tygodnia ochłodzi się i przelotnie popada deszcz. Źródło: Ventusky

W połowie tygodnia z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje front chłodny, za którym napłynie powietrze polarno-morskie, które zakończy okres gorącej pogody. Środa jednak jeszcze z temperaturą przekraczającą 25°C i słoneczna. W czwartek zdecydowanie więcej chmur i przelotne deszcze, przejaśnienia będą możliwe dopiero późnym popołudniem.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (12/13 września 2023) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Barentsa. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (13 września 2023) pozostawać będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Barentsa. Napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 września 2023) będziemy pod wpływem niżu, który przewędruje nad Rosję. Z północnego zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny z nim związany. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego i całkowitego. W drugiej połowie nocy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C  do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (14 września 2023) początkowo pogodę kształtować będzie niż znad Rosji i odchodzący na południowy wschód chłodny front atmosferyczny, potem jednak dosięgnie nas wyż znad Bałtyku. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. W pierwszej połowie dnia zachmurzenie całkowite i przelotne opady deszczu, późnym popołudniem przejaśnienia i zanik opadów. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?