KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend ciepły, ale nie gorący. Piątek i sobota słoneczne, w niedzielę lokalnie pokropi

Weekend ciepły, lecz bez stresu gorąca. Sporo słońca, przelotny deszcz możliwy tylko w niedzielę. Weekend ciepły, lecz bez stresu gorąca. Sporo słońca, przelotny deszcz możliwy tylko w niedzielę. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rozbudowujący się za chłodnym frontem atmosferycznym wyż znad Bałtyku pod koniec tygodnia odsunie się na wschód, w piątek i sobotę znajdziemy się jednak pod jego wpływem. Będą to zatem dość przyjemne, pogodne dni. Temperatury komfortowe, z wyjątkiem sobotniego świtu, który będzie chłodny. U schyłku tygodnia Polska dostanie się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia, która znów sprowadzać zacznie coraz cieplejsze powietrze. W niedzielę tu i ówdzie może przelotnie popadać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (14/15 września 2023) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałtyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (15 września 2023) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Morza Bałtyckiego przemieści się nad Litwę. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 września 2023) wpływ na pogodę nadal mieć będzie wyż, który przemieszczać się będzie znad Litwy nad Białoruś. Wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, jedynie nad ranem w zamgleniach krótkotrwały spadek widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (16 września 2023) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 września 2023) pozostaniemy na skraju wyżu, który odsunie się nad Rosję. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (17 września 2023) od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu znad Atlantyku i zatoki niskiego ciśnienia przemieszczającej się przez wschodnią Polskę. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie rano i wieczorem słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?