KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środowy poranek mokry, potem poprawa pogody. Czwartek słoneczny, ale wzmoże się wiatr

W środę rano popada deszcz. Czwartek słoneczny, choć od południa będzie porywiście wiać. W środę rano popada deszcz. Czwartek słoneczny, choć od południa będzie porywiście wiać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Bałkanami, gdzie przebiega fragment frontu polarnego oddzielającego powietrze umiarkowanych szerokości geograficznych od zwrotnikowego, powstał niż. Jego front ciepły zahaczy o południowo-wschodnią Polskę w pierwszej połowie środowej doby, potem rozbuduje się wyż, tym razem znad Alp. Przepychanka między układami barycznymi trwa w najlepsze, a zatem i wpływ antycyklonu nie utrzyma się długo - już w czwartek przed południem ciśnienie zacznie spadać, a wiatr wzmagać się, co mimo słonecznej aury okaże się zwiastunem mokrej świątecznej soboty, po której zacznie się ochładzać.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (7/8 listopada 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Bałkanów oraz jego ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Początkowo bezchmurnie i zachmurzenie małe, jednak potem zachmurzenie będzie wzrastać aż do całkowitego nad ranem. W drugiej połowie nocy opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem przejściowo cisza. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (8 listopada 2023) początkowo pozostawać będziemy w zasięgu oddziaływania niżu odchodzącego nad Rumunię, potem zaś z zachodu rozbuduje się wyż znad Alp. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Rano zachmurzenie całkowite i opady deszczu, potem zanik opadów i od zachodu liczne przejaśnienia, a przejściowo nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (8/9 listopada 2023) będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Alp nad Bałkany. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie nocy małe. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (9 listopada 2023) dostawać się zaczniemy pod wpływ niżu przemieszczającego się znad północnego Atlantyku nad Europę Zachodnią. Napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr rano słaby, potem umiarkowany i porywisty, po południu w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1018 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?