KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia zachmurzenie wyraźnie wzrośnie. W czwartek po południu będzie padać

W połowie tygodnia pogorszenie pogody. Wzrośnie zachmurzenie i popada deszcz. W połowie tygodnia pogorszenie pogody. Wzrośnie zachmurzenie i popada deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Słoneczna aura utrzyma się jeszcze we wtorek i początkowo w środę, potem jednak nasuwać się zaczną chmury piętra niskiego, które zagwarantują nam „szary” przełom stycznia i lutego. W czwartek przewędruje nawet front atmosferyczny z opadami deszczu.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30/31 stycznia 2024) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Rumunii. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (31 stycznia 2024) pogodę kształtować będzie rozległy wyż obejmujący południowo-zachodnią i południową Europę. Znajdziemy się w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i całkowitego. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1034 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (31 stycznia 2024/1 lutego 2024) dostawać się zaczniemy pod wpływ głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1029 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (1 lutego 2024) pogodę kształtować będzie głęboki niż znad Europy Północnej wraz z wędrującym z północnego zachodu na południowy wschód chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, po południu opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy, późnym popołudniem skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, przez większość dnia będzie spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?