KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia wrócą niewidziane od 17 dni przymrozki. Dni też wyraźnie chłodniejsze

Już niebawem z północnego wschodu napłynie chłodne powietrze. Już niebawem z północnego wschodu napłynie chłodne powietrze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Kres nadzwyczaj ciepłej pogody musiał w końcu nadejść i dzieje się to właśnie teraz. Nad Skandynawią powstał wyż o ciśnieniu znormalizowanym sięgającym 1037 hPa. W połowie tygodnia i my dostaniemy się pod jego wpływ. Wspomniany antycyklon skieruje do nas chłodne kontynentalne powietrze z północnego wschodu, co z jednej strony skutkować będzie przejaśnieniami - początkowo niewielkimi - po pochmurnej środzie, a z drugiej - ochłodzeniem. W czwartek, po 2,5 tygodnia przerwy, powrócą przymrozki. Dni także niezbyt ciepłe.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (5/6 marca 2024) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Czarnego wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, wieczorem opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (6 marca 2024) pozostaniemy jeszcze w zatoce niżu znad Europy Południowo-Wschodniej, a z północnego wschodu na południowy zachód wędrować będzie front wtórny. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1022 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (6/7 marca 2024) front chłodny odchodzić będzie na południowy zachód, a jednocześnie dostawać się zaczniemy pod wpływ wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu napłynie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Niewykluczone słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i nadal będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (7 marca 2024) pozostaniemy, podobnie jak i reszta kraju, w zasięgu oddziaływania wyżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-kontynentalnego z północnego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1026 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?