KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątkowy i sobotni poranek z przymrozkami, potem zrobi się cieplej. Będzie więcej słońca

Chłód utrzyma się do sobotniego poranka. Potem cieplej, ciśnienie w weekend spadnie. Chłód utrzyma się do sobotniego poranka. Potem cieplej, ciśnienie w weekend spadnie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do całej Polski napłynęło już chłodne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. W północnej połowie kraju środek tygodnia w wielu miejscach był bezchmurny, w południowej natomiast obserwowano - i wciąż obserwuje się - sporo chmur kłębiasto-warstwowych Stratocumulus psujących pogodę, okresami prószył z nich nawet drobniutki śnieżek. Chmury te zanikać zaczną w piątek, a rozpogodzenia poskutkują wreszcie słońcem i ujrzymy w końcu wiosenny błękit nieba. Słonecznie zapowiada się także sobota. Najbliższe poranki z przymrozkami, choć popołudnia już trochę cieplejsze od czwartkowego. Koniec tygodnia to ciąg dalszy ocieplenia - niedziela z całodobową dodatnią temperaturą, która swoje maksimum wynoszące około 12°C osiągnie około godziny 14:00.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (7/8 marca 2024) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (8 marca 2024) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Północnej. Utrzyma się również napływ chłodnego i suchego powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (8/9 marca 2024) pogodę ukształtuje klin wyżu znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej i suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra, wieczorem bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (9 marca 2024) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Morza Norweskiego. Z południowego wschodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano wschodni, potem z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1018 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 marca 2024) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Zatoki Biskajskiej. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Wieczorem bezchmurnie, potem jednak stopniowy wzrost zachmurzenia aż do dużego. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (10 marca 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Zatoki Biskajskiej. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1012 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?