KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek chłodny, z opadami przelotnymi. Wtorek słoneczny, nastąpi odwrót ku ciepłu

Poniedziałek z opadami przelotnymi. Wtorek słoneczny, po chłodnym poranku ocieplenie. Poniedziałek z opadami przelotnymi. Wtorek słoneczny, po chłodnym poranku ocieplenie. Fot. pexels.com

W obszarze napływu chłodnego i chwiejnego powietrza pozostaniemy jeszcze w pierwszy dzień nowego tygodnia, musimy spodziewać się opadów przelotnych i niezbyt ciepłej aury. Dzień później zmiana pogody - będzie dużo słońca i zacznie robić się cieplej. Mogłoby to sugerować, jakoby rozbudował się wyż, ale bynajmniej - pozostaniemy pod wpływem niżu, tyle że zmieni się cyrkulacja atmosferyczna - z północno-zachodniej na południową.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 marca 2024) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu znad północnej Europy. Utrzymywać się będzie napływ chłodnej masy powietrza polarno-morskiego. Wieczorem zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (25 marca 2024) pogodę kształtować będzie niż znad północnej Europy wraz z płytkim, pod wieczór wypełniającym się ośrodkiem wtórnym znad Polski. Nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie o równowadze chwiejnej. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, jedynie w trakcie opadów przelotnych i burz porywisty, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1006 hPa, przez większość dnia będzie się wahać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 marca 2024) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Europy Zachodniej. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (26 marca 2024) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Irlandii, w cyrkulacji południowej cyklonicznej. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, jedynie rano i pod wieczór słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1011 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?