KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tropikalne powietrze powróci pod koniec tygodnia. W środę i czwartek popołudniami 16°C

Po brzydkim wtorku w środę i czwartek pogoda w kratkę. Maksymalnie 16°C. Po brzydkim wtorku w środę i czwartek pogoda w kratkę. Maksymalnie 16°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Okres z nadzwyczaj wysokimi temperaturami trwa już trzeci miesiąc z bardzo krótkimi przerwami, takimi jak na przykład ta wtorkowa. Po rekordowo ciepłym lutym przyszedł również bardzo ciepły marzec, a i pierwsza dekada kwietnia zapowiada się „tropikalnie”. W środę i czwartek temperatura wzrośnie względem drugiego dnia tygodnia, a w nadchodzący weekend do Polski znów napłynie powietrze zwrotnikowe. Będzie ono jeszcze cieplejsze niż to, które docierało w minioną Wielkanoc - możliwe będą pierwsze w tym roku „dni gorące”, tj. ze wskazaniami termometrów przekraczającymi 25°C. Ciśnienie wreszcie wraca do normy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (2/3 kwietnia 2024) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (3 kwietnia 2024) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, pod wieczór wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, jedynie rano i pod wieczór słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 kwietnia 2024) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i nasuwającego się z zachodu ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (4 kwietnia 2024) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Morza Północnego. Rano zaznaczy się jeszcze wpływ odchodzącego na wschód ciepłego frontu atmosferycznego, za którym napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu, potem zanik opadów i przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1015 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?