KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa słoneczna i upalna, temperatura przekroczy 30°C. Czwartek komfortowy termicznie

Środa upalna, w czwartek jeden dzień wytchnienia od gorących mas powietrza. Środa upalna, w czwartek jeden dzień wytchnienia od gorących mas powietrza. Fot. PixaBay

Środa jawi się w prognozach jako pierwszy w tym roku „dzień upalny”, czyli z temperaturą maksymalną ≥ 30°C. Późnym wieczorem nasunie się front chłodny, zmieni się kierunek wiatru, w nocy też popada, a lokalnie być może i zagrzmi. Do rana frontowe chmury odsuną się poza granice naszego kraju, a w czwartek rozbuduje się nad naszym krajem słaby wyż. Znajdziemy się po jego wschodniej stronie, a zatem w strefie wiatrów północnych, tym samym będzie to dzień wytchnienia od gorących mas powietrza, które jednak zamierzają powrócić już w piątek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (18/19 czerwca 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Norweskiego wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad wschodnich Niemiec przez północną Polskę nad Bałtyk Południowo-Wschodni. Z południowego zachodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (19 czerwca 2024) będziemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się z krajów nadbałtyckich nad zachodnią Rosję. Napływać będzie upalne, zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr umiarkowany, około południa porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 czerwca 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Wczesnym wieczorem zachmurzenie umiarkowane, potem duże i całkowite. Przelotne opady deszczu, późnym wieczorem możliwa burza. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo przed północą porywisty, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, jedynie w czasie opadów związanych z frontem atmosferycznym przejściowy spadek widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1016 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (20 czerwca 2024) dostaniemy się - tak jak i cały kraj - pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Łużyc przez Śląsk, wieczorem docierającego nad Małopolskę. Napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, jedynie w pierwszej części dnia okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa - początkowo będzie wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?