KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wiosna gości w mieście. Będzie wietrznie

W środę na pogodę w naszym regionie początkowo wpływ będzie miał ośrodek wysokiego ciśnienia, którego centrum znajdować się będzie nad Morzem Czarnym. Jednakże od południowego-zachodu Polska zacznie dostawać się pod wpływ płytkiego ośrodka niżowego znad Alp i Morza Śródziemnego.

REKLAMA


alt

Niże te związane są z systemem ośrodków niżowych. Jeden z cyklonów położony jest na granicy Finlandii i Rosji, drugi z kolei daleko na Atlantyku. Niestety w najbliższych dniach ośrodki niżowe zaczną opanowywać Europę Środkowo Wschodnią. We środę do Polski z południa Europy napływać będzie ciepłe powietrza polarno-morskie.

alt

W dzień w powiecie krośnieńskim zachmurzenie małe, okresami na niebie pojawi się więcej chmur i zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego. Opady nie będą występować. Temperatura maksymalna na naszych termometrach wyniesie ok. 7 - 8 ºC, chodź lokalnie temperatura ta może być o 1 - 2 ºC wyższa. Wilgotność względna będzie utrzymywać się na poziomie 70-80 %. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, wiejący ze średnią prędkością do 8 - 9 m/s (27 - 30 km/h), a w porywach do 15 – 16 m/s (55 – 58 km/h). W ciągu dnia w dalszym ciągu zauważalny będzie spadek ciśnienia. W samo południe na barometrach w regionie 1014 hPa.

alt

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami spadające do małego. Opady atmosferyczne nie są prognozowane. Temperatura minimalna, jaką w nocy pokażą termometry spadnie do 0 - 1 ºC. Wilgotność względna wieczorem jak i w nocy wzrośnie do 90 – 95 %. Wiatr w pierwszej części nocy umiarkowany i dość silny, wiejący ze średnią prędkością do 8 - 9 m/s (27 - 30 km/h), słabnący w drugiej części nocy meteorologicznej. Ciśnienie przez całą noc w dalszym ciągu będzie spadać, o północy osiągnie wartość 1010 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?