KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jesienna pogoda na koniec zimy

W sobotę na pogodę w powiecie krośnieńskim wpływ będą mieć dwa ośrodki wtórne związane z potężnym niżem znad Atlantyku. Centrum pierwszego w południe położone będzie nad Krajami Beneluxu, a drugiego na granicy Słowacji i Węgier.

REKLAMA


alt

W dalszym ciągu nad Polską Centralną zalegać będzie front atmosferyczny, który będzie oddzielał od siebie dwie masy powietrza. Na szczęście dzięki niemu do naszego regionu nie dotrze jeszcze powietrze arktyczne, które zatrzymywane jest na północy. Z kolei do nas cały czas dopływa powietrze polarno-morskie.

alt

W dzień w naszym regionie zachmurzenie duże i całkowite. W dalszym ciągu musimy być przygotowani na opady deszczu, które będą mieć zmienne natężenie. Temperatura maksymalna, jaką pokażą termometry wyniesie ok. 3 - 4 ºC. Wilgotność względna utrzymywać się będzie na poziomie powyżej 95 %. Wiatr słaby, północno-zachodni, okresami cisza. Od wczesnych godzin porannych ciśnienie w regionie lekko wzrośnie, by w samo południe osiągnąć wartość 1004 hPa i na takim poziomie pozostać do wieczora.

alt

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite. W regionie występować będą opady deszczu, miejscami marznące które miejscami mogą powodować gołoledź na drogach. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -1 - 0 ºC. Wilgotność względna wyniesie od 95 do 100 %. Wiatr slaby, początkowo północno wschodni, w drugiej części nocy wschodni, okresami cisza. Wieczorem i w nocy ciśnienie znów zacznie spadać - o północy osiągnie wartość 1003 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?