KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ponura niedziela z mżawką

W ciągu dnia na pogodę w naszym powiecie wpływ w dalszym ciągu będą mieć ośrodki niżowe. Kolejne dwa ośrodki wtórne związane będą z tym samym potężnym niżem znad Atlantyku. Centrum pierwszego położone będzie nad Niemcami, a drugiego nad Węgrami.

REKLAMAW niedzielę w dalszym ciągu nad Polską zalegać będzie front atmosferyczny. Będzie on oddzielał od siebie dwie masy powietrza - stare, mroźne powietrze arktyczne napływające z północy oraz polarno-morskie zalegające na południu kraju.

alt

W dzień w całym powiecie zachmurzenie duże i całkowite. W niedziele musimy być przygotowani na kolejną porcję opadów deszczu i mżawki, które będą mieć zmienne natężenie. Miejscami nie wykluczone opady marznące. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 2 - 3 ºC. Wilgotność względna w regionie na poziomie 90 - 95 %. Wiatr słaby, w pierwszej części dnia wiejący ze wschodu, w drugiej z północnego zachodu, okresami cisza. Od wczesnych godzin porannych ciśnienie w naszym powiecie będzie lekko spadać. W samo południe barometry wskażą około 1000 hPa.

alt

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu na ogół nie powinny występować, miejscami mogą pojawiać się jedynie opady mżawki. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -1 - 0 ºC. Wilgotność względna w nocy będzie na takim samym poziomie jak w dzień - od 90 do 95 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków północnych, okresami cisza. O północy ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1000 hPa. W nocy w regionie okresowo pojawiające się mgły ograniczające widzialność od 100 do 900 m.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?