KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga na opady marznące o poranku

W środę (13.03) wpływ na pogodę w naszym regionie wywierał będzie płytki ośrodek niskiego ciśnienia. Jego centrum znajdzie się nad Słowacją i południową Polską. Niż ten związany jest z wieloośrodkowym układem niskiego ciśnienia rozciągającym się od Europy Południowej po Białoruś i Rosję.

REKLAMARozległy, pofalowany front atmosferyczny związany z owym niżem, zaznacza się na obszarze od północnej Francji przez Niemcy, Polskę, Białoruś, po Rosję Zachodnią i ma wpływ na wszystkie zjawiska pogodowe. Powiat krośnieński w dzień znajdzie się pod wpływem ciepłego powietrza polarno-morskiego.

alt

W ciągu dnia w całym naszym regionie zachmurzenie duże i całkowite. Na środę prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, które pojawiać się będą głównie w pierwszej części dnia. Rankiem opady te mogą być marznące. Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie ok. 4 – 5 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia wyniesie 90 - 95 %. Wiatr słaby, południowo-zachodni, okresami cisza. Ciśnienie od samego rana stabilne – utrzymywać się będzie na poziomie 998 hPa.

alt

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i całkowite. W ciągu nocy występować będą opady śniegu, na ogół słabe, w drugiej części nocy przechodzące w umiarkowane.

Temperatura minimalna w nocy spadnie do -3 – -2 ºC. Wilgotność względna w regionie wzrośnie ponad 95 %. Wiatr słaby, wiejący z północnego-zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w pierwszej części nocy wzrośnie do poziomu 1003 hPa i takie utrzyma się już do godzin porannych w czwartek.

alt

Najbliższe dwa dni - czwartek i piątek - upłyną pod znakiem całkowitego zachmurzenia oraz opadów śniegu. Opady te okresami będą dość silne i intensywne. Modele numeryczne wskazują, iż w naszym regionie w ciągu wspomnianych dni, spadnie około 75 mm opadu, co miejscami może dać grubość pokrywy śnieżnej osiągającej nawet do 50 cm. Miejmy nadzieję, że jednak prognozy te ulegną zmianie.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?