Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uwaga na opady marznące o poranku

W środę (13.03) wpływ na pogodę w naszym regionie wywierał będzie płytki ośrodek niskiego ciśnienia. Jego centrum znajdzie się nad Słowacją i południową Polską. Niż ten związany jest z wieloośrodkowym układem niskiego ciśnienia rozciągającym się od Europy Południowej po Białoruś i Rosję.

REKLAMA
Rozległy, pofalowany front atmosferyczny związany z owym niżem, zaznacza się na obszarze od północnej Francji przez Niemcy, Polskę, Białoruś, po Rosję Zachodnią i ma wpływ na wszystkie zjawiska pogodowe. Powiat krośnieński w dzień znajdzie się pod wpływem ciepłego powietrza polarno-morskiego.

alt

W ciągu dnia w całym naszym regionie zachmurzenie duże i całkowite. Na środę prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, które pojawiać się będą głównie w pierwszej części dnia. Rankiem opady te mogą być marznące. Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie ok. 4 – 5 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia wyniesie 90 - 95 %. Wiatr słaby, południowo-zachodni, okresami cisza. Ciśnienie od samego rana stabilne – utrzymywać się będzie na poziomie 998 hPa.

alt

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i całkowite. W ciągu nocy występować będą opady śniegu, na ogół słabe, w drugiej części nocy przechodzące w umiarkowane.

Temperatura minimalna w nocy spadnie do -3 – -2 ºC. Wilgotność względna w regionie wzrośnie ponad 95 %. Wiatr słaby, wiejący z północnego-zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w pierwszej części nocy wzrośnie do poziomu 1003 hPa i takie utrzyma się już do godzin porannych w czwartek.

alt

Najbliższe dwa dni - czwartek i piątek - upłyną pod znakiem całkowitego zachmurzenia oraz opadów śniegu. Opady te okresami będą dość silne i intensywne. Modele numeryczne wskazują, iż w naszym regionie w ciągu wspomnianych dni, spadnie około 75 mm opadu, co miejscami może dać grubość pokrywy śnieżnej osiągającej nawet do 50 cm. Miejmy nadzieję, że jednak prognozy te ulegną zmianie.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj