KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zima powraca do Krosna. Zawieje i zamiecie – śniegiem

Tydzień przed pierwszym dniem kalendarzowej wiosny do Krosna wraca zima. W czwartek i piątek na obszarze miasta wystąpią opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w okresie nocnym z czwartku na piątek oraz w piątek w ciągu dnia również silne zawieje i zamiecie śnieżne. Nie zapominajcie o czapkach i szalikach!

REKLAMA


 alt

Zasypie, zawieje i zamiecie - śniegiem
Synoptycy przewidują opady śniegu, których intensywność w czwartek w ciągu dnia będzie się stopniowo nasilać, a w nocy z czwartku na piątek i w piątek osiągać będą natężenie silne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w okresie od 00:00 w czwartek do 18:00 w piątek: od 35 cm do 40 cm.

alt

Dodatkowo w nocy z czwartku (14.03) na piątek (15.03) istotnie wzmagać się będzie wiatr, którego najsilniejsza prędkość wystąpi w piątek w ciągu dnia. Przewidywana maksymalna średnia prędkość wiatru: około 10 m/s (36 km/h), w porywach do 18 m/s (65 km/h). Wiatr na ogół północny i północno-zachodni.

alt

Nawet do -16 °C
W sobotę i niedzielę wyjdzie słońce, a zachmurzenie, zwłaszcza w niedzielę, będzie małe, temperatury wciąż zimowe. Temperatura minimalna w nocy z piątku na sobotę od -12 °C do -11 °C, słupki rtęci w sobotę pokazywać będą od -3 °C do -2 °C. Bardzo mroźna szykuje się noc z soboty na niedzielę. 17 marca nad ranem temperatura obniży się do około -16 °C, w ciągu dnia na szczęście cieplej - maksymalnie od -2 °C do -1 °C. Noc z niedzieli na poniedziałek jeszcze z mrozem, będzie on już słabszy, w przyszłym tygodniu spodziewany jest odwilż i ocieplenie.

Zła aura powinna się zakończyć do piątkowego wieczoru.

(plco)
Fot.  sxc.hu

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?