KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niż z południa Europy przyniesie kolejną porcję opadów śniegu

W poniedziałek w naszym regionie zaznaczy się wpływ ośrodków niżowych. W weekend nad Wielką Brytanią znajdował się niż, który w najbliższych godzinach zacznie zanikać. Na jego przedpolu utworzył się ośrodek wtórny, który to dziś zaznaczy się nad naszym krajem. Centrum owego niżu w południe znajdować się będzie nad północnymi Włochami, skąd rozpocznie się jego wędrówka na północny-wschód.

REKLAMA


 alt

W nocy dotrze nad Austrię, a we wtorek rano powinien być już nad Opolszczyzną. Wraz z niżem włoskim związane będą fronty atmosferyczne, które przyniosą kolejną porcję opadów początkowo śniegu, później deszczu ze śniegiem. W pierwszej części dnia nasz powiat znajdował się będzie pod wpływem powietrza arktycznego, które ustąpi miejsce napływającemu z południowego-wschodu powietrzu polarno-morskiemu.

alt

W ciągu dnia w powiecie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej części dnia wzrastające do całkowitego. W regionie późnym popołudniem pojawią się opady śniegu, które okresami mogą być dość intensywne. Temperatura maksymalna, jaką wskażą słupki rtęci wyniesie ok. -1 – 0 ºC. Wilgotność względna utrzymująca się na poziomie 80-90 %. Wiatr w ciągu dnia słaby, wiejący z południowego-wschodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od samego rana będzie spadać, a w południe osiągnie 1010 hPa.

alt

W z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże i całkowite oraz w dalszym ciągu opady. Początkowo śniegu, później deszczu ze śniegiem, miejscami powodującego gołoledź. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -1 – -2 ºC. Wilgotność względna w regionie osiągnie wartości około 95 %. Wiatr na ogół słaby, jedynie w pierwszej części nocy okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Ciśnienie przez całą noc będzie spadać, a o północy osiągnie wartość 998 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?