KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Warstwa śniegu w regionie znów wzrośnie

W piątek na pogodę w Polsce południowo-wschodniej wpływ będzie miał ośrodek niskiego ciśnienia, którego centrum w południe znajdować się będzie na granicy Mołdawii, Ukrainy i Morza Czarnego. Niż ten jednak nie zaniknie szybko, lecz pogłębi się dodatkowo podczas swojej wędrówki na wschód.

REKLAMA


alt

Miejsce po owym niżu zajmie rozbudowujący się od północy klin wysokiego ciśnienia związanego z wyżem znad Półwyspu Skandynawskiego. Wyż ten dodatkowo powiązany jest z wyżem Grenlandzkim. W ciągu dnia nad nasz region napływać będzie powietrze arktyczne.

alt

W dzień w powiecie krośnieńskim zachmurzenie duże i całkowite. Przez cały dzień występować będą opady śniegu, które spowodują wzrost pokrywy śnieżnej o kolejne 7 – 8 cm, lokalnie do 10 – 12 cm. Opady w ciągu dnia powinny stopniowo słabnąć. Temperatura maksymalna, jaką wskażą termometry wzrośnie do ok. -4 – -3 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia powyżej 95 %. Wiatr umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 7-8 m/s (25-28 km/h), w porywach osiągający do 13-14 m/s (47-50 km/h), północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od rana zacznie wzrastać i w samo południe osiągnie wartość 1014 hPa.

alt

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże i całkowite. W pierwszej części nocy pojawiać się będą jeszcze słabe opady śniegu powodujące wzrost pokrywy śnieżnej o około 3 – 4 cm. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -12 – -11 ºC. Wilgotność względna w dalszym ciągu utrzymywać się będzie na poziomie powyżej 95 %. Wiatr zacznie słabnąć, jedynie okresami będzie on umiarkowany, w dalszym ciągu północno-zachodni. Ciśnienie nadal będzie wzrastać i o północy wyniesie 1019 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?