KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Sobota dość słoneczna, ale mroźna

Ośrodek niskiego ciśnienia, który wczoraj znajdował się nad Morzem Czarnym i Ukrainą w dalszym ciągu będzie wędrował na wschód kontynentu, odsuwając się w ten sposób daleko poza granice naszego kraju. W polu ciśnienia miejsce po owym niżu zajmie wyż baryczny, którego centrum znajdować się będzie nad Norwegią.

REKLAMA


alt

Wyż ten dodatkowo związany jest z potężnym ośrodkiem wyżowym znad Grenlandii. Niestety za sprawą takiego rozkładu w polu barycznym nad Europą, do Polski z północy napłynie zimne arktyczne powietrze.

alt

W dzień w regionie zachmurzenie głównie umiarkowane oraz brak opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie ok. -7 – -6 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia wyniesie 80 %. Wiatr na ogół słaby, jedynie okresami umiarkowany, północny. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od rana będzie wzrastać i w samo południe osiągnie wartość 1024 hPa.

alt

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, a okresami całkowity jego brak. Opady nie będą występować. Niestety w naszym powiecie zapowiada się mroźna noc. Temperatura minimalna spadnie do -18 – -17 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków północnych. W nocy ciśnienie stabilne, o północy osiągające 1026 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?