KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sobota dość słoneczna, ale mroźna

Ośrodek niskiego ciśnienia, który wczoraj znajdował się nad Morzem Czarnym i Ukrainą w dalszym ciągu będzie wędrował na wschód kontynentu, odsuwając się w ten sposób daleko poza granice naszego kraju. W polu ciśnienia miejsce po owym niżu zajmie wyż baryczny, którego centrum znajdować się będzie nad Norwegią.

REKLAMA


alt

Wyż ten dodatkowo związany jest z potężnym ośrodkiem wyżowym znad Grenlandii. Niestety za sprawą takiego rozkładu w polu barycznym nad Europą, do Polski z północy napłynie zimne arktyczne powietrze.

alt

W dzień w regionie zachmurzenie głównie umiarkowane oraz brak opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie ok. -7 – -6 ºC. Wilgotność względna w ciągu dnia wyniesie 80 %. Wiatr na ogół słaby, jedynie okresami umiarkowany, północny. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od rana będzie wzrastać i w samo południe osiągnie wartość 1024 hPa.

alt

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, a okresami całkowity jego brak. Opady nie będą występować. Niestety w naszym powiecie zapowiada się mroźna noc. Temperatura minimalna spadnie do -18 – -17 ºC. Wilgotność względna na poziomie 90 %. Wiatr słaby, wiejący z kierunków północnych. W nocy ciśnienie stabilne, o północy osiągające 1026 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?