KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Arktyczny Wielki Czwartek

Tak jak to było zapowiadane we wczorajszym komentarzu, nad Bałtykiem utworzył się ośrodek wyżowy, który w nocy ze środy na czwartek znajdował się już nad Krajami Nadbałtyckimi. W czwartek centrum owego wyżu będzie rozbudowywać się już nad północno-wschodnią Białorusią na granicy z Rosją.

REKLAMA


 alt

Mimo takiej sytuacji ciśnienie w naszym regionie w drugiej części dnia zacznie spadać. Sprawcą tej sytuacji będzie ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Alpami, który wraz z systemem frontów atmosferycznych będzie kierował się nad Polskę. Nad naszym regionem w dalszym ciągu zalegać będzie stare i mocno przetransformowane powietrze arktyczne.

alt

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim zachmurzenie duże i całkowite. W regionie pojawiać się będą słabe i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna, jaką wskażą w najcieplejszym momencie dnia termometry, wyniesie do 1 - 2 ºC. Wilgotność względna będzie utrzymywać się na poziomie 90 – 95 %. Wiatr słaby, wiejący ze wschodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza od w pierwszej części dnia będzie wzrastać, osiągając w południe 1019 hPa, po południu zacznie lekko spadać.

alt

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, zmniejszające się do umiarkowanego. Brak opadów. W nocy temperatura minimalna wyniesie od -4 do -3 ºC. Wilgotność względna podobnie jak w ciągu dnia na poziomie 90 - 95 %. Wiatr słaby, zmieniający kierunek ze wschodniego na południowo-wschodni. Ciśnienie przez całą noc będzie spadać, a o północy osiągnie 1016 hPa.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?