KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi gorący weekend

Dziś w ciągu dnia wpływ na procesy pogodowe w naszym kraju będzie miał przyziemny ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Niemcami. Jest on częścią wielkoośrodkowego niżu, który rozciąga się  od Morza Norweskiego aż po Zatokę Biskajską oraz któremu odpowiada zatoka niskiego ciśnienia oraz samodzielny niż w górnej troposferze. Z kolei nad Zatoką Fińską i Rosją znajduje się przyziemny ośrodek wyżowy.

REKLAMA


alt

Dzięki takiemu rozkładowi ciśnienia na kontynencie euroazjatyckim, w Europie blokowana jest cyrkulacja strefowa. Niż baryczny znad Niemiec zaciągał będzie do dzielnic południowych naszego kraju ciepłe powietrze, które pochodzić będzie z północnych i północno-zachodnich regionów kontynentu afrykańskiego.

W dzień w naszym regionie początkowo zachmurzenie miejscami umiarkowane z biegiem dnia spadające do małego. Brak opadów. Temperatura maksymalna, na naszych termometrach wyniesie do 21 – 22 ºC. Wilgotność względna do 50 %. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1010 hPa i po południu zacznie powoli spadać.

alt

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, a miejscami zupełny jego brak. Opady atmosferyczne nie są prognozowane. Temperatura minimalna w regionie spadnie do 10 – 11 ºC. Wilgotność względna w nocy około 90 %. Wiatr nadal słaby, zmieniający kierunek na południowo-wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1008 hPa i nadal będzie miało tendencję spadkową.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?