Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nadchodzi gorący weekend

Dziś w ciągu dnia wpływ na procesy pogodowe w naszym kraju będzie miał przyziemny ośrodek niskiego ciśnienia z centrum nad Niemcami. Jest on częścią wielkoośrodkowego niżu, który rozciąga się  od Morza Norweskiego aż po Zatokę Biskajską oraz któremu odpowiada zatoka niskiego ciśnienia oraz samodzielny niż w górnej troposferze. Z kolei nad Zatoką Fińską i Rosją znajduje się przyziemny ośrodek wyżowy.

REKLAMAalt

Dzięki takiemu rozkładowi ciśnienia na kontynencie euroazjatyckim, w Europie blokowana jest cyrkulacja strefowa. Niż baryczny znad Niemiec zaciągał będzie do dzielnic południowych naszego kraju ciepłe powietrze, które pochodzić będzie z północnych i północno-zachodnich regionów kontynentu afrykańskiego.

W dzień w naszym regionie początkowo zachmurzenie miejscami umiarkowane z biegiem dnia spadające do małego. Brak opadów. Temperatura maksymalna, na naszych termometrach wyniesie do 21 – 22 ºC. Wilgotność względna do 50 %. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1010 hPa i po południu zacznie powoli spadać.

alt

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, a miejscami zupełny jego brak. Opady atmosferyczne nie są prognozowane. Temperatura minimalna w regionie spadnie do 10 – 11 ºC. Wilgotność względna w nocy około 90 %. Wiatr nadal słaby, zmieniający kierunek na południowo-wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1008 hPa i nadal będzie miało tendencję spadkową.

(plco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj