Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Czwartkowe ochłodzenie

W środkowej troposferze nad Europą środkową dominuje potężny niż górny, który stanie się sprawcą gorszej aury w naszym powiecie. Za sprawą wspomnianego ośrodka górnego, który w swoim centrum posiada chłodne powietrze z wysokich szerokości geograficznych, przy powierzchni ziemi utworzyły się niże, które w najbliższych dniach przejma wpływ na pogodę w naszym kraju.

REKLAMAalt

Pierwszym takim niżem, jest ośrodek baryczny położony nad Morzem Północnym, jest on w bezpośredni sposób związany z niżem górnym i będzie przemieszczać się na południe kontynentu tak jak on dodatkowo ulegając cyklogenezie. Kolejne dwa ośrodki – jeden nad Włochami, a drugi nad Rumunią – związane są z górnotroposferyczną zatoka niskiego ciśnienia. Niestety taki rozkład w polu barycznym decyduje o spływnie chłodnego powietrza polarno-morskiego z dzielnic północnych Europy.

alt

W dzień w powiecie krośnieńskim zachmurzenie na ogół duże, okresami mogące wzrastać do całkowitego. W regionie w drugiej części dnia prognozowane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na termometrach tylko 14 – 15 ºC. Wilgotność względna do 60 - 70 %. Wiatr w ciągu dnia na ogół słaby, jedynie okresami umiarkowany. Wiać zacznie z północnego-zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza przez cały dzień będzie spadać, osiągając w południe 1007 hPa.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna w naszym regionie spadnie do 6 – 7 ºC. Wilgotność względna w nocy około 95 – 100 %. Wiatr osłabnie i nadal wiał będzie z północnego-zachodu.. Ciśnienie w nocy wzrośnie do poziomu 1003 hPa i będzie miało tendencję spadkową.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj