Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Najbliższe dni chłodne i z pogodą w kratkę

W ciągu najbliższych dni Polska południowa znajdować się będzie pod wpływem ośrodków niskiego ciśnienia, które opanowały Europę środkową. Centrum ośrodka barycznego niskiego ciśnienia, który w sobotę znajdować się będzie nad krajami nadbałtyckimi, przemieści się nad Pomorze Zachodnie, gdzie zacznie się wypełniać. W strefie obniżonego ciśnienia nad Ukrainą, Mołdawią i Rumunią utworzy się płytki niż, który w nocy z niedzieli na poniedziałek zacznie przemieszczać się nad Polskę.

REKLAMAalt

Jakby tego wszystkiego było mało na horyzoncie widać już kolejny głęboki niż atlantycki, który podobnie jak swoi poprzednicy utworzył się za sprawą napływającego w górnej troposferze chłodnego powietrza z wysokich szerokości geograficznych, które wpłynęło na pogłębianie się niżu przy powierzchni. Do naszego regionu co najmniej do wtorku napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

alt

Do końca dnia w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami a okresami opady deszczu, które będą występować także w godzinach nocnych. Temperatura maksymalna wyniesie tylko 13 – 14 ºC. Wilgotność względna do 70 - 80 %. Wiatr do końca dnia słaby, zmienny. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza będzie się do końca dnia wahać.

alt

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i przelotne opady deszczu. W nocy opady powinny ustąpić, lecz nadal na niebie sporo chmur. Temperatura maksymalna, jaką w ciągu dnia pokażą termometry, wyniesie około 14 – 15 ºC, minimalna około 7 – 8 ºC. Wilgotność względna osiągnie 80 – 90 %. Wiatr na ogół słaby, jedynie okresami może wzrastać do umiarkowanego, a wiał będzie z kierunków południowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe osiągnie 1006 hPa i przez cały dzień, jak i w nocy będzie utrzymywać się na podobnym poziomie.

W poniedziałek pogoda w naszym regionie niewiele się poprawi. W dalszym ciągu zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Opady nie są prognozowane. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 13 – 14 ºC. Wiatr zacznie się wzmagać i może wiać ze średnią prędkością do 25 km/h, z kierunków południowych. Ciśnienie osiągnie w południe 1007 hPa i na tym poziomie będzie się utrzymywać przez cały dzień.

(plco)

  • autor: plco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj