KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gorący i burzowy weekend czeka region krośnieński

Rozpoczął się weekend, dla wielu czas odpoczynku i relaksu. Tym czasem przed nami znowu czeka nas burzowe popołudnie i wieczór. Po mimo złych prognoz jest jeszcze dobra wiadomość. Będziemy najgorętszym dziś województwem w Kraju. Temperatura sięgnie nawet do 28 st. C.

REKLAMA


alt
Fot. sxc.hu

Minionej nocy oraz nad ranem w dużej części regionu pojawiły się lokalne mgły, miejscami występowały silne zamglenia, które ograniczały widzialność nawet do 200 m. Poranek przywitał nas słońcem. Będziemy dziś (8.06) najcieplejszym województwem w Kraju. Słupki rtęci na okiennych termometrach mogą wskazywać nawet do 28 st. C.

Mimo dobrej początkowo aury synoptycy ostrzegają przed po południowymi gwałtownymi burzami połączonymi z intensywnymi opadami deszczu, którym towarzyszył będzie silny wiatr, a nawet lokalne gradobicia.

alt
Zdjęcia satelitarne sat24.com

Jak informuje dyżurny synoptyk Michał Solarz z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas, których opady deszczu wyniosą od 20 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.

Niebezpiecznych zjawisk możemy się spodziewać już od godzin po południowych do końca doby. Biometr będzie niekorzystny.

W niedzielę prognozy się nie wiele zmienią. Termometry wskażą do 29 st. C. Spodziewane są kolejne lokalne burze.

(mg)

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?