Logo
Wydrukuj tę stronę

W regionie zapanuje prawdziwa letnia pogoda

W niedzielę (07.07) Polska znajdować się będzie pod wpływem ośrodka barycznego wysokiego ciśnienia, który zaznaczył się nad naszym krajem już wczoraj. Centrum owego wyżu znad Atlantyku przemieściło się nad Wyspy Brytyjskie, skąd ma kontrolę nad całą Europą. Ośrodki niskiego ciśnienia znajdują się na obrzeżach potężnego układu wyżowego, którego ciśnienie w centrum wynosi około 1034 hPa.

REKLAMAalt

Na kolejnych mapach prognostycznych, przedstawiających rozkład ciśnienia zarówno przy powierzchni ziemi, jak i w wyższych warstwach troposfery, zauważyć można, że w środkowej troposferze obszar wysokiego ciśnienia pozostanie z nami na dłuższy czas, a wyż przy powierzchni będzie się w kolejnych godzinach umacniał. Do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

alt

W dzień w naszym powiecie zachmurzenie początkowo umiarkowane, z biegiem dnia malejące do małego, a później do nieba bezchmurnego. W ciągu dnia w powiecie nie będą pojawiać się opady deszczu. Temperatura maksymalna, jaką pokażą w najcieplejszym momencie dnia nasze termometry wyniesie około 23 – 24 ºC. Wiatr na ogół słaby, wiejący z kierunków północnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w samo południe 1027 hPa i po południu lekko się obniży. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek niebo będzie bezchmurne. Brak opadów. Temperatura minimalna w nocy spadnie do wartości około 14 – 15 ºC. Wiatr słaby i nadal będzie wiał z kierunków północnych. Ciśnienie o północy wyniesie 1027 hPa i będzie się wahać.

(pco)

  • autor: pco
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021