Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pogoda na dziś: ciepło i dużo słońca

Nowy tydzień przywita wszystkich mieszkańców naszego kraju iście po królewsku. Poniedziałek (08.07) będzie kolejnym dniem, w którym zaznaczać się będzie wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia. W południe centrum owego wyżu ulokowane będzie nad Morzem Północnym i Wyspami Brytyjskimi. Obszar wysokiego ciśnienia widoczny jest także w środkowej troposferze. Dzięki takiej sytuacji wyż znajdujący się przy powierzchni ziemi jest stabilny.

REKLAMAalt

Niestety w najbliższych dniach sytuacja może ulec lekkiej zmianie ponieważ na kolejnych mapach numerycznego modelu prognostycznego widać, iż zarówno na poziomie 500 hPa, jak i przy powierzchni ziemi północna część wyżu zacznie słabnąć, a nad Skandynawią przemieszczać się będą ośrodki niskiego ciśnienia i związane z nimi fronty atmosferyczne. Dziś możemy się tym jednak nie martwić, gdyż do tego typu zmian jeszcze pozostało trochę czasu. W ciągu dnia do Polski z północnego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

alt

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim zachmurzenie początkowo małe, okresami niebo bezchmurne. Z biegiem dnia na niebie będą rozwijać się chmury kłębiaste i zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego. Brak opadów. Maksymalna temperatura w naszym regionie wyniesie około 23 – 24 ºC. Wiatr na ogół słaby, wiejący z kierunków północnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w samo południe 1027 hPa i po południu lekko się obniży. 

W nocy z poniedziałku na wtorek niebo będzie bezchmurne. Brak opadów. Temperatura minimalna w nocy spadnie do wartości około 14 – 15 ºC. Wiatr słaby i nadal będzie wiał z kierunków północnych. Ciśnienie o północy wyniesie 1025 hPa i w dalszym ciągu będzie miało tendencję spadkową.

(pco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj