KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dziś do 26 stopni. Może popadać i zagrzmieć

W ciągu dnia Polska południowa i południowo wschodnia znajdować się będzie w strefie oddziaływania ośrodka wyżowego. Centrum owego wyżu nadal znajdować się będzie nad Wyspami Brytyjskimi. W poprzednich dniach widać było jak na skraju wyżu tworzy się ośrodek niżowy, który dziś wpłynie na pogodę w naszym kraju.

REKLAMA


alt

Niż i związany z nim chłodny front atmosferyczny w pierwszej części dnia zaznaczą swój wpływ w Polsce północnej, lecz z biegiem dnia front dotrze także do pozostałych części kraju. Przed frontem zalegać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie, a za frontem napłynie powietrze chłodniejsze.

W ciągu dnia w naszym regionie zachmurzenie małe, lokalnie niebo bezchmurne. Z biegiem dnia nie wykluczony wzrost zachmurzenia do umiarkowanego oraz pojawienie się przelotnych opadów i burz. Ich prawdopodobieństwo jest jednak małe. Tempetratura maksymalna wyniesie około 25 - 26 °C. Wiatr słaby, wiejący z kierunków północnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

W nocy ze środy na czwartek wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, a lokalnie dużego. W regionie pojawiać się będą przelotne opady i burze. Temperatura na termometrach w regionie spadnie do 15 - 16 °C. Wiatr słaby, w czasie burz silniejszy, północno zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa i będzie na ogół stabilne.

(pco)
Fot. Andreas Krappweis

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?