Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Temperatura rośnie, opadów coraz mniej. Do Krosna wraca letnia pogoda

Południowa połowa Polski stopniowo dostaje się pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku, co dla każdego z nas oznaczać będzie ostateczny koniec dominacji pogody pochmurnej z częstymi opadami, przynajmniej na jakiś czas. We wtorek pozostaniemy w starej, pierwotnie chłodnej masie powietrza, zatem na zewnątrz pomimo temperatury nieznacznie przekraczającej 20 °C możemy odczuwać jej rześkość.

REKLAMAPowietrze termicznie ciepłe, również polarno-morskie, zacznie napływać od środy, temperatury powietrza będą zatem coraz wyższe, ale upału na razie zdecydowanie nie musimy się obawiać, ponieważ znajdujemy się w cyrkulacji północno-zachodniej, z klinem wyżu znad Atlantyku. W Europie Północnej i Północno-Wschodniej nadal dominacja cyrkulacji związanych z niżami, a taki rozkład ciśnienia nie sprzyja wzrostom temperatury powietrza w cieniu do 30 °C ani tym bardziej powyżej.

alt

Kierunek napływu masy powietrza

Od środy napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego, które będzie już mniej stabilne, a w słabo-gradientowym polu ciśnienia może dochodzić do tworzenia się pojedynczych opadów przelotnych, ale bez obawy - chmury deszczowe będą zajmować niewielki obszar, zatem nie ma wcale pewności, że konkretna chmura rodzaju Cumulonimbus przejdzie nad daną miejscowością.

Wtorek i środa z temperaturami powietrza oscylującymi wokół komfortu termicznego. Będzie też znacznie więcej słońca aniżeli w ostatnich dniach, zwłaszcza w środę. Mimo to stratyfikacja termiczna i brak nisko położonej inwersji sprzyjać będzie tworzeniu się chmur Cumulus i Stratocumulus powstałych z rozrostu tych pierwszych, w środę może (ale nie musi!) się pojawić w godzinach popołudniowych pojedynczy Cumulonimbus z opadem przelotnym. Przed nami bardzo przyjazna wersja lata.

Wtorek, 16 lipca 2013
We wtorek miasto znajdować się będzie pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie stare, przetransformowane powietrze polarno-morskie. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr umiarkowany, od przedpołudnia do popołudnia lekko porywisty, północno-zachodni. Wilgotność względna w godzinach popołudniowych osiągnie wartość minimalną wynoszącą około 55%. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 40 km. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie w miarę stabilne.

W nocy z wtorku na środę pozostawać będziemy pod wpływem wyżu znad Atlantyku, chociaż nad miasto dotrze strefa chmur związana z rozmytym frontem okluzji. Zachmurzenie duże z możliwymi niewielkimi przejaśnieniami. Bez opadów. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, na ogół zachodni. Wilgotność względna tuż przed wschodem słońca wzrośnie do około 90%. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie w miarę stabilne.

alt

Środa, 17 lipca 2013
W środę pozostaniemy w zasięgu oddziaływania klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu zacznie napływać cieplejsze, polarno-morskie powietrze. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów, jedynie w godzinach popołudniowych niewykluczony pojedynczy, przelotny opad deszczu o natężeniu słabym. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Wilgotność względna po południu spadnie do 55 %. Widzialność bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Warunki biometeorologiczne korzystne. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i zacznie wolno spadać.

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna nie ulegnie zmianie. W dalszym ciągu pozostaniemy w strefie napływu ciepłego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Cisza i wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Wilgotność względna nad ranem wzrośnie do około 90% - 95%, po wschodzie słońca zacznie ponownie spadać. Widzialność umiarkowana i dobra, nad ranem zamglenia ograniczające widzialność do 4 km. Warunki biometeorologiczne korzystne. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie wolno spadać.

 

(pco)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj