KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dziś odpoczniemy od upałów

We wtorek (30.07.2013) pogoda w naszym kraju pozwoli złapać nam trochę oddechu. Dzięki ośrodkowi niskiego ciśnienia, którego centrum w południe znajdzie się nad Bałtykiem i związanym z nim chłodnym frontem atmosferycznym nad Polską nastąpi wymiana mas powietrza. Rozkład ciśnienia nad Europą (głównie położenie niżu nad Morzem Norweskim) spowodował, że za frontem do Polski zachodniej napłynie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

REKLAMA


alt

Jedynie na wschodzie zalegać będzie jeszcze powietrze zwrotnikowe, które wraz z frontem będzie odsuwać się do naszych wschodnich sąsiadów. Taki napływ chłodnego powietrza widać także na wyższych poziomach troposfery (np. poziom 500 hPa). Wpływ niżu i frontu zaznaczy się w Polsce centralnej i wschodniej, z kolei na zachodzie swój wpływ zacznie zaznaczać klin wysokiego ciśnienia, związany z wyżem znad Azorów.

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim zachmurzenie duże, a lokalnie występować będą słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna, jaką pokażą termometry w regionie wyniesie około 22 - 23 stopni. Wiatr umiarkowany, wiejący ze średnią prędkością 6 - 7 m/s (21 - 25 km/h), z północnego zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w samo południe 1012 hPa i będzie wzrastać.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, padać jednak nie powinno. Temperatura minimalna na naszych termometrach wyniesie około 16 - 17 stopni. Wiatr osłabnie, lecz nadal będzie wiał z północnego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 1017 hPa i będzie się wahać.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?