KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

To będzie spokojny, wakacyjny dzień. Dziś 25 stopni

We środę (31.07.2013) w ciągu dnia pogodę w naszym kraju kształtował będzie klin wysokiego ciśnienia związany z ośrodkiem wyżowym znad Francji. Jedynie na północnym zachodzie i zachodzie Polski wpływ na pogodę będzie miała zatoka niskiego ciśnienia związana z rodziną niżów położoną nad Morzem Norweskim.

REKLAMA


alt

W zatoce tej dodatkowo utworzy się kolejny płytki ośrodek wtórny, a wraz z nim front atmosferyczny. Na wyższych poziomach troposfery widać podobny rozkład ciśnienia atmosferycznego, jak przy powierzchni ziemi. Świadczy to o tym, że do naszego kraju kierowane jest powietrze polarno-morskie z zachodu.

alt

W ciągu dnia w powiecie krośnieńskim zachmurzenie małe, po południu lokalnie wzrastające do umiarkowanego. Brak opadów. Maksymalna temperatura, jaką dziś pokażą termometry w regionie wyniesie 24 - 25 stopni. Wiatr słaby, północno zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i do końca dnia lekko się obniży.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, ale bez opadów. Temperatura minimalna spadnie w regionie do 16 - 17 stopni. Wiatr nadal słaby, zachodni i północno zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1017 hPa i będzie wzrastać.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?