KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podkarpackie studentki na stażach w renomowanych firmach i instytucjach

 • autor: Redakcja
 • środa, 02, kwiecień 2014 12:12
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

1 kwietnia br. Kapituła Konkursowa, w skład której weszli: Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele Partnerów konkursu, tj. Banku PKO BP, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Miasta Rzeszowa, Huty Stalowa Wola oraz Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce zakończyli ocenę prac złożonych w ramach konkursu "Kobieta Aktywna". Kobiety. Liderki. Obywatelki.

REKLAMA


Rozstrzygnięcie konkursu "Kobieta Aktywna" Kobiety. Liderki. Obywatelki.
Spośród nadesłanych 41 prac, których tematyką były bariery i możliwości z jakimi zmierzyć muszą się młode kobiety wchodzące na dzisiejszy rynek pracy Kapituła wybrała 4, których autorki w najbliższym czasie odbędą płatne staże w renomowanych instytucjach.

Wśród osób nagrodzonych znalazły się:
- Klaudia Zarosa - staż w Banku PKO BP;
- Agata Lorenc - staż w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości;
- Dominika Sokołowska - staż w Urzędzie Miasta Rzeszowa;
- Izabela Gorczyca - staż w Hucie Stalowa Wola.

Prace, które zajęły 2. miejsca w poszczególnych kategoriach nagrodzone zostały sprzętem elektronicznym w postaci tabletów, które trafią do: Gabrieli Piskadło, Sylwii Dubiel, Anety Cieślińskiej, Karoliny Sidorskiej. Dodatkowo kapituła postanowiła przyznać szczególne wyróżnienie dla Katarzyny Martko, która w nagrodę otrzyma zestaw komputerowy ufundowany przez Biuro Konsularno - Gospodarcze Tajpej w Polsce. Uroczyste wręczenie przyznanych nagród odbędzie się podczas jubileuszowej V edycji Konferencji "Kobieta Aktywna", która będzie miała miejsce w dniu 4 kwietnia 2014 r. w Filharmonii Rzeszowskiej.

- Organizowany w tym roku po raz pierwszy konkurs oraz liczba młodych, ambitnych, pełnych zapału studentek, które zdecydowały się przesłać swoje prace świadczy o tym, że formuła konkursu wzbudza zainteresowanie pośród podkarpackiego środowiska akademickiego. Tym bardziej cieszy mnie fakt, iż cztery dziewczyny, które wykazały się nie lada kreatywnością w swoich pracach będą miały możliwość zdobywania swojego, niejednokrotnie pierwszego, doświadczenia zawodowego w instytucjach, w których z pewnością wiele się nauczą. Współpracuję na co dzień z wieloma młodymi osobami - zarówno podczas przyjmowania stażystów w swoim biurze w Parlamencie Europejskim, jak również tu, na miejscu w regionie i wiem, jak ważna dla ich przyszłej kariery jest wszelka aktywność pozauczelniana i właśnie te pierwsze, małe kroki stawiane na trudnym i wymagającym dziś rynku pracy - mówi Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. - Niezmiernie się cieszę, że zarówno ja, jak i Partnerzy konkursu mogli dołożyć do tego swoją cegiełkę. Dziękuję wszystkim Dziewczynom za nadesłanie prac, a szczególne gratulacje kieruję w stronę osób  nagrodzonych, z którymi będę miała okazję spotkać się już w piątek na "Kobiecie Aktywnej" - do zobaczenia! - dodaje.

 • autor: Redakcja

2 komentarzy

 • M

  Dokładnie żenada.... Ciekawe kto za staże zapłaci, bo na pewno nie firmy... Ale kampania trwa i to za free dzięki uczynnym "dziennikarzom"....

  Zgłoś nadużycie M środa, 02, kwiecień 2014 18:01 Link do komentarza
 • trrty

  Staż w banku albo urzędzie miasta jest nagrodą? Matko Boska tego kraju już chyba nic nie uratuje. Żal.

  Zgłoś nadużycie trrty środa, 02, kwiecień 2014 17:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?