KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Nowe Perspektywy" - dofinansowanie, staż, szkolenia

  • autor: inf. sponsorowana
  • poniedziałek, 07, kwiecień 2014 11:04
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

"Nowe Perspektywy" dla osób, które utraciły pracę (lub znajdują się w okresie wypowiedzenia lub są zagrożone utratą pracy) z przyczyn dotyczących zakładu pracy "Autosan". Można otrzymać wsparcie w kwocie do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dodatkowe wsparcie pomostowe. Dla osób które nie chcą zakładać własnej działalności zaplanowano bezpłatny kurs przekwalifikowujący.

REKLAMA


Od 01.02. Bieszczadzkie Forum Europejskie w partnerstwie z Podkarpacką Izbą Gospodarczą w Krośnie realizuje projekt "Nowe perspektywy", współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.

Projekt skierowany jest do osób zamieszkałych na terenie powiatu leskiego, sanockiego, bieszczadzkiego, brzozowskiego, przemyskiego, krośnieńskiego, miasta Krosna lub Przemyśla, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy Autosan, znajdują się w okresie wypowiedzenia lub są zagrożone utratą pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

W ramach projektu można otrzymać wsparcie w kwocie do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ale to nie wszystko, bo przez pierwszych 6 miesięcy prowadzenia własnego biznesu można uzyskać dodatkowe tzw. wsparcie pomostowe w wysokości 1 600 złotych (miesięcznie) z możliwością przedłużenia na kolejne 6 miesięcy.
 
Osoby uczestniczące w projekcie będą mieć możliwość udziału w szkoleniach i spotkaniach z doradcami, które wyposażą ich w wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia firmy.
 
Dla osób, które nie będą zainteresowane własną działalnością gospodarczą przygotowano możliwość przekwalifikowania się - udział w bezpłatnym kursie na operatora koparko-ładowarki. Osoby, które odbędą ten kurs zostaną skierowane na 6-miesięczny płatny staż w jednej z sanockich firm z gwarancją późniejszego zatrudnienia na okres 3 miesięcy.
 
Do rozdysponowania jest ponad półtora miliona złotych dla byłych pracowników Autosanu.

Rekrutacja: kwiecień 2014
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu: www.noweperspektywy.com.pl.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • autor: inf. sponsorowana

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?